»Če bo tudi za dijake plačljivo, se postavlja vprašanje, kako bodo to zmogli dijaki iz socialno ogroženih družin, ali to pomeni, da bodo imeli omejen dostop do šolanja, ker si ne bodo mogli privoščiti teh testov.«
»Brezplačno testiranje je edini način, da je javno šolstvo v prihajajočem študijskem letu zares dostopno, zato bomo v prihodnje naredili vse, da ti ostanejo brezplačni.«
»Sistem PCT se nam zdi v redu rešitev. Odločevalci pa naj na seznam upravičencev do brezplačnega testiranja dodajo tudi dijake in študente, kajti nekateri dijaki niso še polnoletni, zato denimo potrebujejo privoljenje staršev za cepljenje.«
»Ne bomo nastavljali policistov, varnostnikov na vhodih. Vsak od nas se mora zavedati, da če želi vstopiti v predavalnico, učilnico, bolnišnico, zdravstveni dom ali na nogometno tekmo in je tam zahtevan pogoj PCT, je to treba spoštovati. Preverjanje je samo dodatek.«
»Tudi če bi se jim, dijakom namreč, ponudilo testiranje brezplačno, je testiranje na dva dneva meni osebno grozljivo.«
»Občutki so super, po dolgih štirih mesecih bomo spet videli vse sošolce, učiteljice. Z nekaterimi sošolci smo se sicer že prej družili. To, kar ne bo preveč dobro, je, da pišemo teste.«
»Tudi Eva, ki je dijakinja iste gimnazije, je vesela, da bo po dolgem času videla sošolce in sošolke, saj so doma iz različnih krajev in se niso veliko videli. Tudi njo nekoliko skrbijo preizkusi znanj v tednu, ko bodo v šoli.«
»Na Gimnaziji Celje - Center imamo danes dvojni praznik ... 8. marec, dan žensk, in pa 'tretji' prvi šolski dan v tem šolskem letu, po 1. septembru, ko smo vsi prvič sedli v šolske klopi, 22. februarju, ko so se po 16. tednih vrnili maturantke in maturanti, in današnji, ko so se vrnili tudi dijaki nižjih letnikov. Šola je končno oživela v smehu in radosti ob ponovnem snidenju.«
»Tam, kjer je veliko praktičnega pouka, smo gledali na to, da se je v šolo vrnilo čim več teh dijakov, ob tem pa smo gledali tudi na to, da smo k pouku v živo ta teden vrnili tudi čim več prvih letnikov, ki so bili najmanj v šoli.«
»Nekateri so morda navdušeni malo manj, drugi malo bolj nad vrnitvijo v šole, a pod črto jih je večina kar zadovoljna. Vedo namreč, da je kakovost šolanja v živo neprimerljiva s šolanjem na daljavo, ob tem pa so tukaj še druge pomembne plati, predvsem socialno življenje oziroma stik s prijatelji in sošolci.«
»Za to je bil res zadnji čas.«
»Predolgo so bili brez stika s sošolci, postali so apatični in naveličani vsega, zato je res zadnji čas, da se vrnejo v šole.«
»Obenem se bo začelo množično cepljenje zaposlenih v vzgojno-izobraževalnih zavodih.«
»Verjamem, da se vsi dobro zavedamo, zakaj je to potrebno.«
»To je prvi korak v svet odraslosti.«
»Nimam česa skrivati in mislim, da je prav, da se pripravimo na veliko številko, ki nas bo zresnila, ki nas bo pravzaprav pripeljala v neko stanje, da bo vsakdo več ali manj avtomatsko poiskal masko in si jo nataknil tudi zunaj.«
»Dijaki potrebujejo šolanje na kraju samem, v šoli, da se izobražujejo in usposabljajo z delom.«
»Zobdravniki predlagajo, da bi skušali zamejiti samo najbolj rizične posege, aerosolne, ki trajajo dalj časa.«
»Trenutno stanje ni naklonjeno velikemu združevanju. Seveda so mogoča praznovanja v ožjem družinskem krogu, kjer smo vsak dan v stiku. Vse drugo pa je trenutno bolje preložiti.«
»S hladnejšim vremenom se druženja prestavljajo v zaprte prostore. Kljub temu da že dalj časa pozivamo k odpovedi oziroma premaknitvi druženj in praznovanj na poznejši datum in da v državi velja omejitev zbiranja do desetih oseb, pa na žalost preštevilni pozivov stroke še vedno ne upoštevajo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju